Aasta 2018 ehk 4 aastat hiljem

Elu on näidanud, et kõikide tegemiste kõrvalt jõuan kodulehe täiendamiseks aega pühendada väga harva. Viimane lugu pärineb ajast kui Roosi sai aastaseks ning sellest on möödas neli aastat. Ehk siis hetkeseisuga on meil kodus 5-aastane hollandlane Roosi ja paar tegusaid valgeid lambakoeri 11-aastane Alfix ja 10-aastane Bonny. Kõik koerad on hea tervise juures ja naudivad aktiivset koeraelu ja koos tegutsemist. Väärikad valged mõistagi jõuavad trenniplatsile harvem, kuid omas veteranide niššis on nad väga tublid ja aastatepikkusest koolituse- ja võistlemise kogemusest saadud pagasit on nendega vahel täitsa tore realiseerida!

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Lõviosa minu vahepealsest vabast ajast on läinud Roosi treenimisele ja Eesti Otsingukoerte Klubi tegevuse edendamisele. Selle kõrvalt olen pühendanud palju aega ka pääste katsekohtunikuks saamisele. Kuna Eestis sellel alal ühtegi tegutsevat katsekohtunikku ei olnud, tuli kõik teha päris algusest, alates regulatsioonide täiendamisest kuni välismaal stažeerimise võimaluste leidmiseni. Keeruline ja kulukas ettevõtmine, aga üdini kasulikud kogemused ja võimalused õppida oma ala parimatelt ekspertidelt kompenseerisid ettevõtmised täielikult ja tekitasid vaid soovi uute teadmiste ja kogemuste järele juurde. Esimene verstapost on maas, alates 2016 aasta lõpust olen Eesti Kennelliidu rahvuslik päästekoerte katsekohtunik ja võin hinnata IPO-R maa-ala otsingu sooritusi (RH-FL), varinguotsingut (RH-T) ja veepäästet (RH-W). Kindlasti jätkan enda täiendamist ja laiendan hindamisõiguseid ka teistele IPO-R aladele, mille kaugemaks eesmärgiks on saada päästekoerte alal rahvusvaheliseks katsekohtunikuks.

Roosi, ja mis temast on saanud. Kui täna tagasi vaadata nelja aasta tagusele otsusele "pea ees tundmatus kohas vette hüpata", siis võib tulemusega täitsa rahul olla. Mul on kodus koer, kes põõnutab enamiku ajast diivanil, ei pööra elamist pahupidi, pole närinud katki ühtegi kinga jms, ei aja peaaegu üldse karva, kuivab ca 5 minutiga ja võtab vähe ruumi. Hindan väga tema sõbralikku loomust ja avatust teiste koerte suhtes. Tal on väga hea piiride tunnetus, suheldes nii teiste koerte kui inimestega. Treeningute ja koolituse poolelt tuleb talle asi hästi selgeks teha, siis võib kindel olla, et see ka töötab, vajab nö must-valget maailmapilti, mille edasiandmisel pean eelkõige ise peegli poole vaatama. Aga las meie töö tulemused ja saavutused koolitusaladel räägivad enda eest parem ise. 

2014 - RH-FL E (maa-alaotsingu sobivuse katse)

2015 - RH-T A (varinguotsingu katse), RH-FL A (maa-alaotsingu katse), IPO A1 (teenistuskoerte jäljekatse), BH (ühiskonnakõlblikkuse katse), KK1 (kuulekuskoolitus)

2016 - RH-FL B (maa-alaotsingu katse, Eesti Meister 2016), RH-T B (varinguotsingu katse), RH-F A (jäljekatse), KK1 (kuulekuskoolitus), VP1 (veepääste), Aasta Koer 2016 IPO-R kategoorias EKL'i sportkoerte konkursil

2017 - RH-FL B (maa-alaotsingu katse, Eesti Meister 2017), RH-W E (veepääste sobivuse katse), VP2 (veepääste), KK2 (kuulekuskoolitus), Aasta Koer 2017 IPO-R kategoorias EKL'i sportkoerte konkursil 

2018 - RH-FL B (maa-alaotsingu katse, Eesti Meister 2018), RH-T B (varinguotsingu katse), VP3 (veepääste)

 

Eesti IPO-R Meistrid 2018, 2017, 2016 maa-alaotsingus

Veel kevadistest toimetustest

Kevad möödus sel aastal küll hetkega ning juba on suvi hoogu üles saamas! Aga siit veel põgus tagasivaade meie kevadisele ettevõtmistele.

Aprilli keskel alustasime oma jäljehooajaga ning sissejuhatuseks osalesin ühel päeval kuulajana Maarit Rokkamäki pääste-ja metsajälje koolitusel. Põnev ala ning päästekoera jaoks igati praktilise väljundiga! Pilte näeb siit!

24.-26.aprillil võtsime Roosiga osa Rahvusvahelise Päästekoerte Organisatsiooni IRO 3-päevasest maa-ala ja varingukursusest. Tegemist oli esimese omataolise kursusega, mis Eestis ning ka Põhja-ja Baltimaades korraldatud on. Varingutel juhendas IRO treener Arnold Landauer Austriast, kellega koos treenida oli tõeline rõõm, sest koerad arenesid silmnähtavalt ning Roosiga sai proovitud harjutusi, mida ma oma teadmistega koolitades kindlasti veel niipea proovinud ei oleks. Aga Roosi oli tubli ja sai kõigega hakkama! Mõningaid tehtud harjutusi videopildis vaata siit!

1.mail traditsioonilisel Keila mäkkejooksuüritusel Tankimäel sai Roosiga mõõtu võetud lambakoerte klassis. Sellest klassist võttis osa 14 koera, kelle seas tuli Roosile tubli 2.koht ajaga 13,21 sekundit.

25.mail olime Alfixiga võistlustules Keilas sõnakuulelikkuse võistlusel Keila Karikas 2014. Võistluse kohtunikuks oli Vladislava Akimova Lätist ning meile oli see esmakordne osaleda uute reeglite järgi klassis SK1. Ilm sattus olema väga palav ning koer ei näidanud just kõige eredamat sooritust, tulemuse SK1 siiski saime 179,5 punkti ja III järguga, mis andis 5.koha.

29.mail tutvusime Roosiga rallikuulekuse alaga. Ipsoni platsil käis seda koolitamas Triinu Kriisk. Omamoodi ettevõtmine, kindlasti on seal osadel elementidel koera liikuvusele ja koordinatsioonile arendav mõju, mida oleks koerale kasulik õpetada, aga meie põhialaks see ikka tõenäoliselt ei saa.

31.mail esinesime Roosiga Eesti Otsingukoerte Klubiga rahvusvahelisel koertenäitusel Eesti Võitja 2014, kus tutvustasime pääste-ja otsingukoerte koolitust ning näitasime, millised oskused peavad olema otsingukoertel. Videot esinemisest näeb siit!

Samal päeval jõudsime Roosiga veel ka Vabaduse platsil toimunud Maailmapäevale, kus Päästeameti EDRT telgis oli linnarahval võimalus tutvuda ka otsingukoertega. 

 

Noorkoerte ja kutsikate võistlus Keilas

12.aprillil 2014 tegime Roosiga debüüdi Ipsoni noorkoerte ja kutsikate kuulekuse võistlusel Keilas. Osalesime algajate klassis, kus oli kokku 18 osalejat. Roosi tegi püüdlikult kõik programmikohased asjad ära ning tulemuseks 98 punkti ja 1.koht. Kohtunikuks oli Karin Lassmann.

 

 

KK võistlus Articus Winter Cup 2014 II etapp

29.märtsil 2014 sai taas klubi Ipsoni meeskonnas osaletud KK võistlusel Articus Winter Cup II etapil. Alfixi tulemuseks sel korral KK3 75 punkti ja 4.koht. Kohtunik Ilvi Rimm. Meeskonnakaaslastel läks veelgi paremini ning hoiame jätkuvalt liidripositsiooni enne viimast etappi, mis toimub novembris.

 

Rahvuslik koertenäitus Tallinnas

1. ja 2.märtsil 2014 tegi Roosi oma näitusedebüüdi Tallinnas Saku Suurhallis toimunud rahvuslike koertenäitustel. Olles saanud nädalapäevad tagasi 9-kuuseks osalesime esimest korda juuniorklassis, seda mõlemal päeval. Esimesel päeval sai Roosi kohtunik Åke Cronanderilt (Rootsi) tulemuseks SP2 ning igati asjaliku kirjelduse. Teisel näitusepäeval õnnestus konkurenti edestada ja kohtunik Dušan Paunovicu (Serbia) käest tuli ilus näitusetulemus SP1, EST JUN SERT, Tõu Parim Juunior ja Tõu Parim!

Roosi 9-kuune

KK võistlus Articus Winter Cup 2014 I etapp

1.märtsil 2014 võtsime Alfixiga osa kuulekuskoolituse võistlusest Articus Winter Cup I etapist, kus kohtunikuks oli Aliftina Petrova. Tulemuseks KK3 astmes 78 punkti ja 3.koht.

Meeskondlikus arvestuses olime samuti edukad ning esimese etapi järel hoidmas esikohta koos IPSONi meeskonnaga (pildil)!
 

Meil on uus koduleht

Meil on hea uudis meie veebisõpradele, kes meie koeraharrastusi ja tegemisi on harjunud jälgima ja külastama - peale vahepealset pausi oleme tagasi uues kuues.

Uus leht on küll esialgu veidi infovaene, aga ajapikku kindlasti lisanduvad siia tagasi koolituste materjalid, artiklid, pildid jms.

Head uudistamist!