Veel kevadistest toimetustest

Kevad möödus sel aastal küll hetkega ning juba on suvi hoogu üles saamas! Aga siit veel põgus tagasivaade meie kevadisele ettevõtmistele.

Aprilli keskel alustasime oma jäljehooajaga ning sissejuhatuseks osalesin ühel päeval kuulajana Maarit Rokkamäki pääste-ja metsajälje koolitusel. Põnev ala ning päästekoera jaoks igati praktilise väljundiga! Pilte näeb siit!

24.-26.aprillil võtsime Roosiga osa Rahvusvahelise Päästekoerte Organisatsiooni IRO 3-päevasest maa-ala ja varingukursusest. Tegemist oli esimese omataolise kursusega, mis Eestis ning ka Põhja-ja Baltimaades korraldatud on. Varingutel juhendas IRO treener Arnold Landauer Austriast, kellega koos treenida oli tõeline rõõm, sest koerad arenesid silmnähtavalt ning Roosiga sai proovitud harjutusi, mida ma oma teadmistega koolitades kindlasti veel niipea proovinud ei oleks. Aga Roosi oli tubli ja sai kõigega hakkama! Mõningaid tehtud harjutusi videopildis vaata siit!

1.mail traditsioonilisel Keila mäkkejooksuüritusel Tankimäel sai Roosiga mõõtu võetud lambakoerte klassis. Sellest klassist võttis osa 14 koera, kelle seas tuli Roosile tubli 2.koht ajaga 13,21 sekundit.

25.mail olime Alfixiga võistlustules Keilas sõnakuulelikkuse võistlusel Keila Karikas 2014. Võistluse kohtunikuks oli Vladislava Akimova Lätist ning meile oli see esmakordne osaleda uute reeglite järgi klassis SK1. Ilm sattus olema väga palav ning koer ei näidanud just kõige eredamat sooritust, tulemuse SK1 siiski saime 179,5 punkti ja III järguga, mis andis 5.koha.

29.mail tutvusime Roosiga rallikuulekuse alaga. Ipsoni platsil käis seda koolitamas Triinu Kriisk. Omamoodi ettevõtmine, kindlasti on seal osadel elementidel koera liikuvusele ja koordinatsioonile arendav mõju, mida oleks koerale kasulik õpetada, aga meie põhialaks see ikka tõenäoliselt ei saa.

31.mail esinesime Roosiga Eesti Otsingukoerte Klubiga rahvusvahelisel koertenäitusel Eesti Võitja 2014, kus tutvustasime pääste-ja otsingukoerte koolitust ning näitasime, millised oskused peavad olema otsingukoertel. Videot esinemisest näeb siit!

Samal päeval jõudsime Roosiga veel ka Vabaduse platsil toimunud Maailmapäevale, kus Päästeameti EDRT telgis oli linnarahval võimalus tutvuda ka otsingukoertega.