Aasta 2018 ehk 4 aastat hiljem

Elu on näidanud, et kõikide tegemiste kõrvalt jõuan kodulehe täiendamiseks aega pühendada väga harva. Viimane lugu pärineb ajast kui Roosi sai aastaseks ning sellest on möödas neli aastat. Ehk siis hetkeseisuga on meil kodus 5-aastane hollandlane Roosi ja paar tegusaid valgeid lambakoeri 11-aastane Alfix ja 10-aastane Bonny. Kõik koerad on hea tervise juures ja naudivad aktiivset koeraelu ja koos tegutsemist. Väärikad valged mõistagi jõuavad trenniplatsile harvem, kuid omas veteranide niššis on nad väga tublid ja aastatepikkusest koolituse- ja võistlemise kogemusest saadud pagasit on nendega vahel täitsa tore realiseerida!

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Lõviosa minu vahepealsest vabast ajast on läinud Roosi treenimisele ja Eesti Otsingukoerte Klubi tegevuse edendamisele. Selle kõrvalt olen pühendanud palju aega ka pääste katsekohtunikuks saamisele. Kuna Eestis sellel alal ühtegi tegutsevat katsekohtunikku ei olnud, tuli kõik teha päris algusest, alates regulatsioonide täiendamisest kuni välismaal stažeerimise võimaluste leidmiseni. Keeruline ja kulukas ettevõtmine, aga üdini kasulikud kogemused ja võimalused õppida oma ala parimatelt ekspertidelt kompenseerisid ettevõtmised täielikult ja tekitasid vaid soovi uute teadmiste ja kogemuste järele juurde. Esimene verstapost on maas, alates 2016 aasta lõpust olen Eesti Kennelliidu rahvuslik päästekoerte katsekohtunik ja võin hinnata IPO-R maa-ala otsingu sooritusi (RH-FL), varinguotsingut (RH-T) ja veepäästet (RH-W). Kindlasti jätkan enda täiendamist ja laiendan hindamisõiguseid ka teistele IPO-R aladele, mille kaugemaks eesmärgiks on saada päästekoerte alal rahvusvaheliseks katsekohtunikuks.

Roosi, ja mis temast on saanud. Kui täna tagasi vaadata nelja aasta tagusele otsusele "pea ees tundmatus kohas vette hüpata", siis võib tulemusega täitsa rahul olla. Mul on kodus koer, kes põõnutab enamiku ajast diivanil, ei pööra elamist pahupidi, pole närinud katki ühtegi kinga jms, ei aja peaaegu üldse karva, kuivab ca 5 minutiga ja võtab vähe ruumi. Hindan väga tema sõbralikku loomust ja avatust teiste koerte suhtes. Tal on väga hea piiride tunnetus, suheldes nii teiste koerte kui inimestega. Treeningute ja koolituse poolelt tuleb talle asi hästi selgeks teha, siis võib kindel olla, et see ka töötab, vajab nö must-valget maailmapilti, mille edasiandmisel pean eelkõige ise peegli poole vaatama. Aga las meie töö tulemused ja saavutused koolitusaladel räägivad enda eest parem ise. 

2014 - RH-FL E (maa-alaotsingu sobivuse katse)

2015 - RH-T A (varinguotsingu katse), RH-FL A (maa-alaotsingu katse), IPO A1 (teenistuskoerte jäljekatse), BH (ühiskonnakõlblikkuse katse), KK1 (kuulekuskoolitus)

2016 - RH-FL B (maa-alaotsingu katse, Eesti Meister 2016), RH-T B (varinguotsingu katse), RH-F A (jäljekatse), KK1 (kuulekuskoolitus), VP1 (veepääste), Aasta Koer 2016 IPO-R kategoorias EKL'i sportkoerte konkursil

2017 - RH-FL B (maa-alaotsingu katse, Eesti Meister 2017), RH-W E (veepääste sobivuse katse), VP2 (veepääste), KK2 (kuulekuskoolitus), Aasta Koer 2017 IPO-R kategoorias EKL'i sportkoerte konkursil 

2018 - RH-FL B (maa-alaotsingu katse, Eesti Meister 2018), RH-T B (varinguotsingu katse), VP3 (veepääste)

 

Eesti IPO-R Meistrid 2018, 2017, 2016 maa-alaotsingus